V тип Транспортни Појас-02 - Кина Ningbo Сонце

V тип Транспортни Појас-02

Краток опис:

ИМЕ: V ТИП CHEVRON спроводник Ние се произведе врвен квалитет Шеврон гумени транспортни ленти за ефикасен транспорт на агрегатната Нашата широчина појас се движи помеѓу 400 mm -2200mm и се на располагање со клин височини од 5,10,15,20,25,30mm . Сите Слон Шеврон гумени транспортни ленти може да се намали и споени според вашите спецификации, и доаѓаат со голем број на горниот и долниот капак соединенија кои ги штитат вашиот појас транспортер инвестиции од пожар, масло, триење и топлина. 1.Material: најлон, ploye ...


 • Материјал: најлон, ployester, VC, ТЦ
 • Ширина: 400mm-2200mm
 • Висина на моделот: 5,10,15,20,25,30mm
 • Гумени капак: нормално, отпорни на масло, хемиски отпорни и др.
 • Издржливост на истегнување: 10-25MPA
 • Форма: клин форма, U / Y / V форма, шевронен форма, Шеврон, шемата на цилиндар
 • детали за производот

  Тагови производ

  ИМЕ: V ТИП CHEVRON спроводник
  Ние се произведе врвен квалитет Шеврон гумени транспортни ленти за ефикасен транспорт на агрегатната
  Нашата широчина појас се движи помеѓу 400 mm -2200mm и се на располагање со клин височини од 5,10,15,20,25,30mm .
  Сите Слон Шеврон гумени транспортни ленти може да се намали и споени според вашите спецификации, и доаѓаат со голем број на горниот и долниот капак соединенија кои ги штитат вашиот појас транспортер инвестиции од пожар, масло, триење и топлина.
  1.Material: најлон, ployester, VC, TC
  2.Width: 400мм-2200mm
  4.Height на шемата на: 5,10,15,20,25,30mm
  5.Cover гума: нормално, отпорни на масло, хемиски отпорни и др.
  6.Tensile сила: 10-25MPA
  7.Shape: клин форма, U / Y / V форма, шевронен форма, Шеврон, шемата на цилиндар

   


 • Претходно:
 • Следно:

 •